Projektas „Verslo mentorystė mokykloms“

Projektas „Verslo mentorystė mokykloms“, tai asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ vykdoma mentorystės programa mokyklų direktoriams. Inicijuojant pokyčius mokykloje ar siekiant proveržio pravartu turėti galimybę pasitarti su didelę vadybinę patirtį turinčiais žmonėmis. Būtent verslo atstovai – mentoriai, dirbdami kartu su mokyklų direktoriais jiems padės įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, pasidalins savo sukaupta patirtimi.

Mentorystės projekto privalumas yra lankstumas, kuris remiasi abipusiu sutarimu tarp mentoriaus ir mokyklos direktoriaus. Tai pagalba direktoriui identifikuoti problemines sritis ar pritaikyti verslo vadovų taikomas praktikas savo mokykloje. 

Dalyvauti šiame projekte kviečiami mokyklų direktoriai, norintys konsultuotis su aukščiausio lygio vadovais Kęstučiu Jasiūnu arba Daliumi Misiūnu.
Susidomėjusius mokyklų vadovus kviečiame iki balandžio 1 d. rašyti el. paštu: rasa@zef.lt

 

Dr. Kęstutis Jasiūnas yra UAB „Ekspla“, vienos iš didžiausių Lietuvoje lazerių kūrimo ir gamybos įmonių, generalinis direktorius. Jis taip pat yra asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ Tarybos narys, Lietuvos lazerių asociacijos prezidiumo narys ir Lietuvos inžinierinės pramonės asociacijos LINPRA viceprezidentas,. Kęstutis Jasiūnas aktyviai domisi ir dalyvauja Lietuvos mokslo ir švietimo procesuose. Jis yra Lietuvos mokslo tarybos (LMT) valdybos narys bei Lietuvos Aukštojo mokslo tarybos narys.

„Lietuvos gerovė gali būti sukurta tik iniciatyvių, inovatyviai mąstančių žmonių.  Tai savybės, kurios formuojasi mokyklos suole. Deja, šiandien ne visų mokyklų aplinka prisideda prie šių savybių puoselėjimo. Ir dažniausiai tam reikia labai nedaug − tik patarti, pamokyti ar parodyti gerus pavyzdžius.“


 

Dr. Dalius Misiūnas yra „Lietuvos energijos“, vienos didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse, valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius. Jis taip pat Europos elektros energetikos pramonės sąjungos EURELECTIC direktorių tarybos narys ir Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos prezidentas. Dalius Misiūnas domisi ir dalyvauja Lietuvos švietimo ir mokslo procesuose. Jis yra Aukštojo mokslo tarybos narys, taip pat aktyviai įsitraukęs į universitetines veiklas – skaito paskaitas, yra KTU Alumnų asociacijos prezidentas bei ISM Valdybos narys.

„Lietuvos ateičiai šiuo metu pati svarbiausia sritis yra švietimas. Būtent mokykla turi labai didelę įtaką asmenybės formavimuisi. Todėl būtina, jog lyderystė ir inovacijos prasidėtų dar mokyklose.“


 

Dr. Algimantas Markauskas yra „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui, Vilniaus universiteto partnerystės profesorius, asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ Tarybos narys, Vilniaus universiteto tarybos narys, „Investuotojų Forumo“ valdybos narys. Įvairiuose Lietuvos apdovanojimuose ne kartą pelnęs Metų vadovo vardą, LR Prezidentės apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Algimantas Markauskas aktyvus mokslo ir verslo partnerystės, inovacijų vadyboje iniciatorius ir skleidėjas.

„Švietime, kaip ir versle, svarbiausia yra vadovo lyderystė, nuo kurios priklauso visos organizacijos rezultatai.“

Algimantas Markauskas šiuo metu mentoriauja Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorei Rūtai Krasauskienei.