BOD Group atidarė Aukštųjų Technologijų Centrą L.I.G.H.T. WING

BOD atidarymas.jpgEdgaras Leichteris, 2013 m. rugpjūčio 28 d.

Spalio 15 dieną  Visorių Informacinių Technologijų Parke  Vilniuje  iškilmingai atidarytas  BOD Group Aukštųjų Technologijų Centras  L.I.G.H.T. WING  ir paleista  pirmoji saulės elementų gamybos linija.

Nuo šiol sostinėje bus gaminami naujos kartos saulės elementai bei atliekami tyrimai saulės energetikoje. Per metus žadama pagaminti iki 16,7 mln. vienetų saulės elementų, kurių 95 proc. bus eksportuojami.

Žinių ekonomikos forumas sveikina BOD Group pagaliau pasiekus reikšmingą tarpinį rezultatą ilgame kelyje į verslo ir mokslo bendradarbiavimo sritį. Mūsų nuomone projektas įdomus ne tuo, kad pastato plotas – virš 30,2 tūkst. kv. metrų. Ne tuo, kad sistemai įdiegti grunte padaryta 112 gręžinių, kurių kiekvieno gylis siekia net 148 metrus. Ir net ne tuo, kad bendras vamzdynų ilgis 17 km, o pastato statybų vertė – 50 mln. 

Svarbiausias pasiekimas yra žmonės ir technologijos, kurie buvo pajungti šiam bendram tikslui. Centre suformuotas inovacijų verslo branduolys, kuriame įsikūrė aukštų technologijų įmonės „Kemek Engineering“, „Innovative Pharma Baltics“, „ProBioSanus“, „Litfarma“, „Altechna“. Po metų centre veiklą pradės ir intelektinės nuosavybės internete apsaugos platforma „Clear Digital World“. Kad yra galimybė vystyti Lietuvos mokslininkų kuriamas technologijas ir tai realiai plėtoti aukštųjų technologijų verslą. Kad yra galimybė tapti "žalesniais" ir demonstruoti kolegoms vieną iš ekologiškiausių pramonės objektų Europoje. Kad yra galimybė kurti aplink BOD Group jaunų verslų ekosistemą. Linkime tolimesnės sekmės !

Parengta pagal: http://bod.lt/lt/apie-mus/naujienos/1409/

 

Share with:

FacebookGoogleLinkedInPocket