Naujo pobūdžio Europos piliečių diskusija – ir Lietuvoje

Daugiau nei 1000 europiečių iš 11 skirtingų Europos valstybių, tarp kurių ir 100 lietuvių, spalio 25 d. dalyvaus diskusijoje apie tvarų vartojimą. Pirmąjį tokio pobūdžio renginį Lietuvoje organizuoja Žinių ekonomikos forumas (ŽEF). Šio renginio išskirtinis bruožas – diskusijos dalyvių atranka vyko, užtikrinant, kad būtų atspindėta visa Lietuvos demografinė charakteristika.

„Tai unikalus renginys Lietuvoje, kurio dalyviai atrinkti taip, kad atspindėtų visą Lietuvą. Mums svarbu yra kurti pagrindą įrodymais grįstų sprendimų priėmimui – ar tai būtų verslo, ar mokslo, ar, kaip šiuo atveju, piliečių nuomonė – politikams svarbu į tai įsiklausyti“, – teigia Žinių ekonomikos forumo analitikas Arminas Varanauskas.

Diskusija apims 4 sritis: maisto produktų ir gėrimų, būsto, buities prietaisų ir susisiekimo. Jos tikslas – suformuoti piliečių nuomonę ir ją pateikti politikos formuotojams ir įgyvendintojams tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygmenimis.

„Džiaugiamės organizuodami tokio masto diskusiją bendradarbiaudami su savo užsienio partneriais. Po piliečių konsultacijos parengsime ataskaitą, apjungsime visų 11 valstybių duomenis bei pristatysime juos politikos formuotojams ir įgyvendintojams“, – apie diskusijos rezultatus pasakojo A. Varanauskas.

Piliečių konsultacijoje bus naudojama Europos požiūrių (angl. Europe Wide Views) metodologija, sukurta Danijos technologijų fondo valdybos. Visą Lietuvos demografinę charakteristiką atspindintiems diskusijos dalyviams bus pateikiama objektyvi informacija apie diskutuojamas temas, kuri leis priimti labiau pagrįstus sprendimus nei paprastos piliečių apklausos atveju.

Diskusija, vienas iš PACITA projekto renginių. PACITA – tai ES finansuojamas ketverių metų trukmės projektas, kurio pavadinimas yra „Parlamentinis ir pilietinės visuomenės technologijų proceso vertinimas“. Projekto tikslas –tobulinti su mokslo, technologijų ir inovacijų sritimis susijusius politikos formavimo procesus.