Skip to content

Planuojamas didžiausias pasaulyje piliečių dialogas apie interneto ateitį

Jau šią savaitę tūkstančiai piliečių iš viso pasaulio prisidės prie interneto ateities kūrimo dalyvaudami visą dieną trunkančiose diskusijose. Lietuvos piliečiai kviečiami dalyvauti nuotoliniu būdu spalio 9 d. arba prisijungti gyvai Vilniuje, spalio 10 d.

„Missions Publiques“ inicijuotas tarptautinis piliečių dialogas yra visame pasaulyje vykstančio dalyvaujamosios demokratijos proceso dalis, kuriuo siekiama išgirsti piliečių nuomone apie interneto ateitį.

Į kvietimą įgyvendinti tarptautinį piliečių dialogą atsiliepė 78 šalys – nuo Benino iki Fidžio, Indijos, Jemeno, Peru ir Kanados. Visuose dialoguose dalyvaus po 100 piliečių iš kiekvienos šalies. Siekiama, kad dalyviai atspindėtų visų šalies piliečių demografinę įvairovę.

Internetas tampa vis svarbesne mūsų gyvenimo dalimi. Tai ypač stipriai galime matyti gyvendami pandemijos metu. Dėl šios priežasties dauguma temų bus nagrinėjamos per COVID-19 prizmę: skaitmeninė tapatybė, skaitmeninė viešoji erdvė, skaitmeninė įtrauktis ir dirbtinis intelektas.

Svarbu paminėti, kad norint dalyvauti šioje diskusijoje turėti specifinių žinių nebūtina – visame pasaulyje dalyvauti kviečiami piliečiai nepaisant to, ar turi prieigą prie interneto, ar ne. Diskusijos vyks pristačius skirtingas situacijas bei ateities scenarijus, o piliečių nuomonė bus naudojama siekiant internetą transformuoti į visiems palankesnę terpę.

Šio dialogo metu išsakytos informuotų piliečių rekomendacijos bus pateikiamos nacionalinio ir tarptautinio lygmens sprendimų priėmėjams. Apibendrinti rezultatai bus pristatyti 2020 m. vyksiančiame Interneto valdymo forume (angl. Internet Governance Forum).

Lietuvos piliečių dialogą įgyvendina asociacija „Žinių ekonomikos formuas“ – „Missions Publiques“ partneriai Vilniuje. Daugiau informacijos apie renginį: http://wetheinternet.org/lt/dialogue-lithuania. Registracijos forma: forms.gle/ysWtZR2eJzUGBXhK7.

Šių visuotinių dialogų iniciatoriai yra „Missions Publiques“ kartu su svarbiausių pasaulio partnerių koalicija: Vokietijos bei Šveicarijos vyriausybės, UNESCO, Europos Komisija ir Europos Taryba, Pasaulio Ekonomikos Forumu, „Internet Society“, „Wikimedia Foundation“, „Web Foundation“ ir privataus sektoriaus atstovais „Google“ bei „Facebook“.