Prezidentūroje apdovanotos Žinių ekonomikos įmonės

Šiandien LR prezidentūroje įvyko „Žinių ekonomikos įmonės 2016“ renginys, kuriame buvo įteikti apdovanojimai labiausiai nusipelniusioms, žinioms imlioms įmonėms. LR Prezidentės globojamas renginys per 13 metų šalies įmonėms ir nusipelniusiems asmenims suteikė daugiau nei 50 apdovanojimų.

Žinių ekonomikos forumo Tarybos narys, rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas teigė, kad tokiais apdovanojimais norisi atkreipti visos visuomenės dėmesį: „Šios įmonės apdovanotos už platų spektrą veiklų − visuomenei naudingą bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis, tarptautinių tinklų mezgimą, kuris naudingas Lietuvai, šiuolaikinių tyrimo metodų, kūrybinių technologinių procesų taikymą, už inovacijų, žinių ir ekonomikos plėtrą Lietuvoje, jos vardo garsinimą pasaulyje. Kai kurios iš apdovanotų įmonių, jau veikia ne vieną dešimtmetį, kai kurios – susikūrusios vos prieš kelis metus, bet pasiekusios įspūdingų rezultatų. Visos jos vertos Lietuvos pasididžiavimo, tad norisi jas paskatinti veikti toliau.“ Po renginio buvo padalintas aukštųjų technologijų starto leidinys, kurį galima rasti čia.

UAB „ELINVISION” vadovas Donatas Valinčius

Už netradicinį požiūrį ir pasiektą proveržį kuriant unikalius sprendimus, pažangiausia aukštųjų technologijų sektoriaus įmone buvo apdovanota UAB „ELINVISION”. Įmonė sukūrė unikalų lazerinį skenavimo algoritmą, kuris, pasak įmonės atstovų, visiškai pakeis mūsų supratimą apie avalynės pirkimą.

 

UAB „Biomapas“ vadovas Audrius Sveikata

Už mokslu grįstą aukštos pridėtinės vertės paslaugų teikimą ir tarptautiškumo puoselėjimą pažangiausia paslaugų sektoriaus įmone pripažinta UAB „Biomapas“. Įmonė tiesiogiai dalyvauja naujų, inovatyvių vaistų kūrimo procese nuo ankstyvųjų fazių klinikinių tyrimų iki kol vaistas pasiekia tikslines rinkas.


UAB „Lietuvos energija“ vadovas Dalius Misiūnas

Už tikslingą išteklių optimizavimą ir modernios krypties pasirinkimą tradicinėje pramonėje apdovanojama pažangiausia tradicinės pramonės įmonė − UAB „Lietuvos energija“. Sujungus bendroves („Lietuvos dujos“ ir LESTO į ESO) Lietuvos gyventojams bei verslui siūlomos naujos išmanios paslaugos, tuo didinant visos šalies ekonomikos konkurencingumą.


UAB „3D Prototipai“ vadovas Karolis Kvietkauskas

Už sparčią plėtrą ir galimybę klientams įgyvendinti idėjas greitai, įrodant, kad nieko nėra nepasiekiamo „Sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmonė 2015″  apdovanojama − UAB „3D Prototipai“. Įmonė yra viena pirmųjų Lietuvoje, kuri užsiima prototipų gamyba, siūlo unikalius  3D spausdinimo ir projektavimo sprendimus iš metalo ar plastiko.


UAB „Rubedo sistemos“ vadovas Dainius Karkauskas

Už lyderystę pritraukiant rizikos kapitalo finansavimą sėkmingai taikant robotikos sprendimus apdovanojimą „Rizikos kapitalo investicija“ laimėjo UAB „Rubedo sistemos“. Įmonė specializuojasi mobiliojoje robotikoje (autonominių robotų navigacija, kompiuterinė rega, bepiločių misijų valdymas, dirbtinis intelektas), teikia aukšto lygio R&D paslaugas medicinos prietaisų gamintojams.


UAB „Nanoavionika“ vadovas Vytenis Buzas

Verslo naujienų portalo „Verslo žinos“ skaitytojų išrinkta sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmonė − UAB „Nanoavionika“.


„Inovacijų švyturys” – už motyvaciją veikti Lietuvos labui, bendradarbiavimo tinklų kūrimą, talentų ir investicijų pritraukimą bei inovatyvių idėjų puoselėjimą apdovanojimas Martynas Gudonavičius (TRAFI vadovas).

Be laimėjusių į finalinį etapą Žinių ekonomikos įmonės kategorijoje buvo patekusios šios perspektyvios įmonės: UAB „BaltLED“,  UAB „Altechna R&D“, UAB „Creditinfo Lietuva“, UAB „Invenis“, UAB „Juodeliai“, UAB „Ortopagalba“. Rizikos kapitalo: UAB „Eldes“, UAB „Softneta“. Sėkmingiausios jaunos aukštųjų technologijų įmonės: UAB „Nanoavionika“, UAB „Froceth“, UAB „Lidaris“ ir UAB „Nova Fabrica“. Į finalinį atrankos etapą „Inovacijų švyturio“ nominacijos kategorijoje patekę asmenys: Darius Žakaitis, Justas Janauskas ir Kristijonas Vizbaras.

Šiemet dėl skubiai pasikeitusios darbotvarkės LR Prezidentė renginyje dalyvauti negalėjo, tad apdovanojimus įteikė jos vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė.

„Žinių ekonomikos įmonės“ apdovanojimus organizuoja asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ kartu su partneriais UAB „EKSMA“, UAB MGF „Šviesos konversija“ ir dienraščiu „Verslo žinios“. Apdovanojimų rėmėjai UAB „Ruptela“. Apdovanojimų draugai AB „Amilina“, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija.

Share with:

FacebookGoogleLinkedInPocket


Tags: ,