Skip to content

ŽEF Tarybos narys K. Jasiūnas tapo Aukštojo mokslo tarybos nariu

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtino atnaujintą Aukštojo mokslo tarybos sudėtį. Iš keliasdešimties pasiūlytų kandidatūrų į penkias atsilaisvinusias Aukštojo mokslo tarybos narių vietas atrinktas ir ŽEF deleguotas UAB “EKSPLA” generalinis direktorius Kęstutis Jasiūnas. Jis išrinktas keturių metų kadencijai.

„Nustatant Lietuvos aukštojo mokslo plėtros ir kokybės gerinimo kryptis labai svarbi strateginių partnerių nuomonė, tad nuo šiol Aukštojo mokslo taryboje sustiprės darbdavių balsas“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Į Aukštojo mokslo tarybą, kuri sudaroma kas dvejus metus keičiant dalį sudėties, konkurso būdu atrinkti penki asmenys, pakeisiantys kadenciją baigusius Tarybos narius. Taryboje be ŽEF Tarybos nario K. Jasiūno ketverius metus dirbs ir Pramonininkų konfederacijos pasiūlytas kandidatas – „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas, Lietuvos verslo konfederacijos deleguotas „ULA Technologies“ direktorius Dalius Raškinis bei Mykolo Romerio universiteto Teisės filosofijos ir istorijos katedros vedėjas profesorius Darijus Beinoravičius ir Kauno technologijos universiteto profesorius Algis Krupavičius.

Iki 2017 m. gruodžio 18 d. Aukštojo mokslo taryboje dirbs Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Valdemaras Razumas (Tarybos pirmininkas), „Ida Basar“ direktorius Vaclovas Kontrauskas (Tarybos pirmininko pavaduotojas), Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos direktorė Liucija Nijolė Kikutienė, Baltijos pažangių technologijų instituto Informacinių technologijų skyriaus vedėjas ir Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto docentas Tomas Krilavičius, Kauno technologijos universiteto Europos instituto profesorius Kęstutis Kriščiūnas, „Arvi“ ir ko personalo vadovas Justas Kučinskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorius Rimvydas Petrauskas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Artūras Stimbirys ir Marijampolės kolegijos direktorius Vaidotas Viliūnas.

Visuomenėje pripažintų ir nepriekaištingą reputaciją turinčių asmenų iš švietimo, mokslo, kultūros, verslo ar viešojo sektoriaus kandidatūras galėjo siūlyti asociacijos, įstaigos, įmonės, fiziniai asmenys.

Aukštojo mokslo taryba yra Švietimo ir mokslo ministerijos patariamoji institucija strateginiais aukštojo mokslo plėtros ir kokybės gerinimo klausimais. Ji kasmet rengia išvadas dėl aukštojo mokslo būklės, kurias pristato ministrui ir Vyriausybei. Taip pat analizuoja ir teikia siūlymus dėl teisės aktų, susijusių su aukštuoju mokslu bei inicijuoja konferencijas, pasitarimus, forumus ir ekspertinius renginius aukštojo mokslo plėtros klausimais.

Aukštojo mokslo tarybą sudaro 15 narių, tarybos nario kadencija – 4 metai. Tas pats asmuo gali būti Tarybos narys ne daugiau kaip 2 kadencijas iš eilės. Aukštojo mokslo taryba sudaroma rotacijos principu. Dalis jos narių keičiasi kas 2 metus. Tarybos pirmininką ir jo pavaduotoją skiria švietimo ir mokslo ministras.

ŽEF ir ŠMM info.