Projektas „Ugdymo kokybės gerinimas diegiant inovacijas švietime“

Šiandien daugelis sukame galvas, kaip pagerinti mokinių pasiekimus. Tai daro ne tik pavienės mokyklos, bet ištisos valstybės. Esame taip panirę į šios panacėjos paieškas, kad kartais pamirštame, jog paprasčiausias ir efektyviausias dalykas, kuris gali padėti – mokymasis vieniems iš kitų!

Projekto metu asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ komanda lankosi įvairiose Lietuvos mokyklose būtent su tokia mintimi – norėdami ne tik pristatyti kitose mokyklose rastus vertingus pavyzdžius, bet išgirsti ir mokyklų istorijas, gerąsias patirtis, kad padėtų jomis dalintis su kitais. Dalyvaujamojo dizaino principu paremti užsiėmimai Lietuvos mokyklose įtraukia mokytojus į diskusijas apie tai, kas yra inovacijos, skatina dalintis savo pavyzdžiais ir prisidėti prie naujų inovacijų kūrimo!

Projekto aprašymas:

Pažangių valstybių bei atskirų Lietuvos regionų praktika rodo, kad vienas veiksmingiausių būdų gerinti mokinių pasiekimus – diegti ugdymo inovacijas. Nepaisant egzistuojančių Europos Sąjungos (toliau – ES) investicijų, kurios daliai Lietuvos mokyklų padeda ugdyti kūrybingus moksleivius bei siekti geresnių ugdymo rezultatų, likusios Lietuvos mokyklos arba nežino apie egzistuojančias galimybes, arba netiki jų teikiama nauda. Todėl yra tikslinga organizuoti dalyvaujamojo dizaino principu paremtus renginius, kurių metu mokyklų mokytojai būtų supažindinti su gerąja kitų mokyklų patirtimi ir pokyčiais, kurie jose įvyko dėl tikslingų ES investicijų. Projekto metu bus organizuojama 15 renginių bei sukurtas 1 vaizdo siužetas. Renginiai padės mokytojams susiformuoti nuostatas, kad ES investicijos prisideda prie pozityvių pokyčių švietime ir skatins juos domėtis dabartiniais projektais bei patiems aktyviai įsitraukti, kad ir jų mokyklos dalyvautų panašiuose projektuose. Projekto tikslinė auditorija – penkių pasirinktų savivaldybių mokyklų administracijos ir mokytojai. Projekto rezultatas – ne tik formuoti teigiamas nuostatas į ES investicijas, bet ir ateityje padėti jų siekti tiems individams, kuriems jų labiausiai reikia.

 

Vykdomas projektas finansuojamas iš ES 2014-2020 metų Europos socialinio fondo lėšų.

http://www.esinvesticijos.lt/

Projekto rezultatai

Asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ fasilitatorių komanda projekto metu vedė užsiėmimus tema “Ugdymo kokybės gerinimas, diegiant inovacijas švietime”, kurių metu įtraukė mokytojus į diskusijas apie inovacijas ir skatino dalintis savo pavyzdžiais bei įtraukė į naujų inovacijų kūrimą. Iš viso buvo aplankytos šešiolika įvairių Šalčininkų, Kauno, Trakų bei Panevėžio mokyklos, kuriose buvo susitikta su daugiau nei 280 mokytojų. 

Užsiėmimai buvo vykdomi remiantis projekto metu sukurta metodika, paremta dalyvaujamojo dizaino principais, kurie leido dalyviams aktyviai įsitraukti į užsiėmimą. 

Džiaugiamės ir dėkojame aktyviai į projektą įsitraukusiomis mokyklomis ir linkime sėkmės įgyvendinant užsiėmimų metu sukurtas inovacijas! 

Taip pat, projekto metu buvo sukurtas ir rodomas video įrašas, kviečiame pasižiūrėti!