„EuropeSay on AI“: tapkite diskusijos apie dirbtinį intelektą iniciatoriais

Kas Jums šauna į galvą išgirdus žodžius „dirbtinis intelektas“? Kokias jo naudojimo rizikas bei galimybes įvardintumėte Jūs, Jūsų kolegos bei draugai? Kam sutiktumėte, kad galima naudoti dirbtinio intelekto prognozes? 

Siekiant, kad sprendimai šiais ir panašiais klausimais, tiek ES, tiek nacionaliniu lygmeniu būtų priimami atsižvelgiant į  gyventojų nuomonę, kviečiame jus prisidėti prie „EuropeSay on AI“ iniciatyvos ir tapti diskusijos apie dirbtinį intelektą šeimininku.

Norint organizuoti diskusiją, tereikia suburti 5–8 žmonių grupę, sutarti susitikimo vietą, pasirūpinti, kad joje būtų interneto ryšys ir sekant instrukcijas, pateiktas šiame vadove, sukurti renginį projekto platformoje.

Įsitraukti skatiname visus, nepaisant šia tema turimų žinių. Skatiname suburti kuo įvairesnę žmonių grupę – tam, kad surinkta nuomonė atsispindėtų tai, ką galvoja Europos gyventojai. Diskusijos dalyviai gali būti Jūsų draugai ar kolegos.

Renginio platformoje bus aprašyta diskusijos eiga, pateikti įvadiniai vaizdo įrašai, užduodami diskusijos klausimai. Visa veikla gali užtrukti apie 2 val. – priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir įsitraukimo.

„EuropeSay on AI“ yra Žmogaus smegenų projekto (angl. Human brain project) dalis, tad prisidėdami prie šios iniciatyvos, prisidedate ir prie dirbtinio intelekto tyrimų krypties nustatymo, bei sprendimų priėmimo etiniais, teisiniais bei socialiniais šios srities klausimais. 

Visą informaciją apie diskusijos organizavimą galite rasti šiame vadove. Kilus klausimams kreipkitės el. paštu gintare.zi@zef.lt