Skip to content

Nauja ŽEF Taryba išsirinko pirmininką

1693747465252

Rugsėjo 28 d. vykusiame ŽEF Tarybos posėdyje išrinktas naujasis Tarybos pirmininkas – dr. Arvydas Lubys. Jis keičia buvusios Tarybos pirmininko pareigas ėjusį V. Jokužį.

„Tarybos sprendimas patikėti Tarybos pirmininko pareigas man buvo visiškai netikėtas, ir sutikau su šiuo sprendimu su tam tikra doze nerimo – gyvenime visada laikausi aukščiausių standartų, todėl norint pateisinti parodytą pasitikėjimą teks gerokai pasistengti. Galiu užtikrinti Tarybą ir visus asociacijos narius, kad eidamas Tarybos pirmininko pareigas būsiu aktyvus ir visus girdintis, ir aktyviai ieškosiu naujų veikimo būdų siekiant asociacijos keliamų tikslų įgyvendinimo“, – dalinasi dr. A. Lubys.

Naujai išrinktas Tarybos pirmininkas prieš tai ėjo „Thermo Fisher Sientific Baltics“ vyresniojo Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro direktoriaus pareigas bei šiuo metu eina Lietuvos mokslų tarybos valdybos nario pareigas. Jis teigia, kad savo veikloje vadovaujasi sąžiningumo principu, kartu nebijodamas naujovių ir pokyčių.

„Gyvenime stengiuosi būti sąžiningas ir teisingas, ir priimu sprendimus vadovaudamasis duomenimis. Nuomonėms išsiskyrus dedu pastangas surasti konsensusą, tačiau jei galiausiai prireikia valingo sprendimo – nebijau prisiimti atsakomybės ir tokius sprendimus padaryti. Manau, esu pakankamai kantrus – ilgametis vadovavimas dideliam mokslininkų kolektyvui tarptautinėje įmonėje išugdė ne tik kantrybę, bet ir gebėjimą objektyviai vertinti žmones.“

 Dr. Arvydas Lubys teigia, kad artimiausi svarbūs Žinių ekonomikos forumui darbai yra „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai“ ir dėmesys į ŽEF kaip nuomonių apsikeitimo tarp ekspertų platformos aktyvus kūrimas:

„Laikysiu sėkme, jei per du kadencijos Tarybos pirmininko pareigose metus ŽEF taps tikru Forumu, kuriame atitinkamų sričių ekspertai laikys privilegija pasidalinti savo nuomone bei įžvalgomis su visuomene, o valdžioje esantys politikai tą nuomonę išgirs ir pritaikys modernizuojant švietimą, gerinant universitetinį lavinimą bei randant naujus įrankius mokslo bei verslo sąveikai paskatinti“, – kalbėjo ŽEF Tarybos pirmininkas.