Skip to content

Plungėje organizuota Žemės diena sulaukė 850 moksleivių

Nuotraukų autorius: Andrius Kundrotas

Kovo 21 d. Plungėje įvyko renginys moksleiviams „Įkvėpimas žemei“, skirtas paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Renginio metu beveik 850 moksleivių klausėsi paskaitos apie aplinkosaugą, dalyvavo protų mūšyje ir tvarumo dirbtuvėse, kurių metu, mokyklų bendruomenės nariai galėjo pastatyti vėjo elektrinę, pasodinti daržą, sužinoti, kas yra tvarus maistas, kaip tinkamai rūšiuoti, ir kaip dar sykį panaudoti (ne)reikalingus daiktus.

Pasak „Žinių ekonomikos forumo“ vadovės Nedos Žutautaitės, ilgainiui reikiamos žinios ir įgūdžiai padės mažinti perteklinį energijos vartojimą, išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį ir, svarbiausia, suformuos kompetencijas, reikalingas globaliems iššūkiams spręsti.

„Tvaresni įgūdžiai bei pasirinkimai, pavyzdžiui, atsakingas vartojimas, energijos nešvaistymas ar mažiau taršus transportas yra esminiai siekiant įveikti klimato krizės iššūkius. Tam pasiekti reikalingas tiek mūsų asmeninis įsitraukimas, tiek susitarimai bendruomenėje ir valstybėje“, – sako N. Žutautaitė.

Programos #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė teigia, kad švietimas kuria pokyčius. Tad kokiais būdais šviesime visuomenę ir kaip suvoksime kiekvieno iš mūsų galimybes prisidėti prie pokyčių yra be galo svarbu. Išskirtiniam edukaciniam renginiui Plungė pasirinkta neatsitiktinai.

„2023–2024 mokslo metais Plungėje įgyvendinama energetinio efektyvumo ugdymo programa. Džiugu, kad Plungės mokytojai noriai įsitraukia į programos veiklas bei aktyviai dalyvauja mokymuose, renginiuose. Taip pat naujai sužinotais dalykais – dalinasi su moksleiviais. Taip daugiau žmonių ne tik daugiau sužino apie atsakingą energijos vartojimą, bet ir apie energetiką bendrai“, – sako V. Rutkauskaitė.

Renginį organizavo Žinių ekonomikos forumas, Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centras, Plungės savivaldybė ir #EnergySmartSTART, „Ignitis grupės“ inicijuota programa.