Lietuvoje merginų įsitraukimas į STEAM sritis išlieka mažas. Nors pastaraisiais metais pastebimi pokyčiai, tačiau vis dar tik nedidelė dalis mergaičių, besiruošiančių aukštajam mokslui, pasirenka šias disciplinas. Pagal paskutinius duomenis, tik kas dešimta mergina Lietuvoje renkasi STEAM sričių studijas.
Mentorystė ir praktinė veikla – kelias į pasitikėjimą savimi
„TEAM STEAM“ stovykla – viena iš iniciatyvų, siekiančių atkreipti merginų dėmesį į STEAM sritis ir suteikti joms galimybę susipažinti su mokslo, technologijų ir inžinerijos ir kūrybos pasauliu.
Po neilgos pertraukos sugrįžusi mūsų, kartu su Britų Taryba įgyvendinama iniciatyva – keturių dienų stovykla moksleivėms, vyko Spalio 27–30 d. Jos metu mergaitės turėjo galimybę dalyvauti praktinėse dirbtuvėse, susitikti su moterimis STEAM mokslų srityse ir išgirsti jų įkvepiančias istorijas.
Tikime, kad tokios praktinės patirtys ir tiesioginis kontaktas su šių sričių atstovėmis yra vienas efektyviausių būdų pakeisti mergaičių požiūrį į STEAM. Įsitraukimas į praktines veiklas padeda ne tik įgyti techninių žinių, bet ir išsiugdyti pasitikėjimą savo jėgomis. Anot pačių dalyvių, stovykloje nuolat jaučiamas tarpusavio palaikymas, kuris padeda atrasti naujas galimybes ir pamatyti, kad šios sritys yra prieinamos visiems ir visoms.
„Anksčiau aš nebūčiau pagalvojusi apie galimybę dirbti fizikos mokslininkės darbą, tačiau po diskusijos su jumis, stovyklos metu, ėmiau rimtai svarstyti šią studijų kryptį. Dėkoju, kad savo kalba man atvėrėte naujų galimybių horizontą ir įkvėpėte domėtis fizikės profesija“, – po susitikimo su FTMC mokslo ambasadore, fizike dr. Mažena Mackoit-Sinkevičiene, dalinasi stovyklos dalyvė Girmantė.
„TEAM STEAM“ stovyklos tikslas – ne tik suteikti mergaitėms žinių, bet ir įkvėpti jas tęsti savo kelią STEAM srityse. Tam ne mažiau svarbi šios stovyklos tąsa – mentorystės programa, kurioje moksleivės galės betarpiškai bendrauti su tyrėjomis bei mokslininkėmis, kurios, svarbiame pasirinkimų kelyje, suteiks vertingų patarimų, dalinsis savo patirtimi, padrąsins ir padės rasti pasitikėjimą savimi bei motyvaciją siekiant užsibrėžtų tikslų.
„Svarbu į STEAM mokslus įtraukti kuo daugiau mergaičių. Lietuvoje daug moterų dirba mokslo srityje, bet jos – daugiausia rutininėse vietose, o ne vadovų pozicijose“, – apie savo motyvaciją prisidėti prie mentorystės kalba dokt. A. Minderytė.
„Per savo, kaip mokslininkės, kelionę turėjau daug žmonių, kurie man mentoriavo, todėl noriu duoti atgalinį ryšį. Tai galbūt ką nors pastūmės ir palengvins šį kelią. Kol esi savame burbule, negali sužinoti giliau – tad mentoriavimas gali parodyti daugiau, suteikti žinių, nukreipti žmogų tinkama linkme“, – dalinasi mentorė dr. R. Bogužaitė.
Informuojame, kad dar viena stovyklos pamaina vyks balandžio 23–26 dienomis Klaipėdoje. Kviečiame nepraleisti progos užsiregistruoti, stebint naujienas Žinių ekonomikos forumo Facebook paskyroje.