
Ateities švietimas prasideda šiandien.
Inovatyvūs sprendimai švietime padeda auginti kūrybišką, kritiškai mąstančią ir prie naujovių gebančią prisitaikyti visuomenę, pasiruošusią XXI a. iššūkiams.
Mūsų siekiai
- Kurti stiprią švietimo ekosistemą, kurioje verslas, švietimas, nevyriausybinės organizacijos ir valstybės institucijos yra lygiaverčiai partneriai.
- Skatinti pažangaus mokymosi patirtis, pasiekiančias ne tik didžiuosius miestus, bet ir regionus.
- Investuoti į ateities darbo rinką, suteikiant įgūdžius, reikalingus sparčiai kintančioje aplinkoje.
Šiame kelyje mūsų partneriai tampa matoma pokyčių dalimi, jų įsitraukimas ir indėlis atsispindi mūsų veiklose ir sklaidoje.

Augame kartu
Ugdymoinovacijos.lt
Ugdymoinovacijos.lt – tai „Žinių ekonomikos forumo“ sukurta platforma pedagogams, ieškantiems pažangių, kūrybiškų ir veiksmingų mokymo metodų, kurie atliepia šiuolaikinio ugdymo iššūkius.
Kiekvienas metodas platformoje kruopščiai atrinktas remiantis geriausiomis praktikomis, išryškėjusiomis mūsų organizuojamuose „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimuose“. Tai realūs sprendimai iš mokyklų ir neformalių švietimo organizacijų, kurie įrodė savo veiksmingumą ugdant kritiškai mąstančius, smalsius ir kūrybiškus mokinius.
STEAM sričių ugdymas
TEAM STEAM stovykla moksleivėms
Bendradarbiaudami su Britų Taryba Lietuvoje organizuojame TEAM STEAM stovyklas 8–10 klasių moksleivėms. 2024 m. stovyklose Vilniuje dalyvavo 48 moksleivės, 14 partnerių: aukštųjų mokyklų, NVO ir verslų atstovų vedė praktinius užsiėmimus. Po programos dalyvės įsitraukė į mentorystės programą su mokslininkėmis. 2025 m. planuojama plėtra Klaipėdoje.
STEAM ugdymo ekosistemos plėtra
Nuo 2024 m. subūrėme inovatyvių STEAM mokytojų tinklą, skirtą plėtoti inovatyvių ugdymo metodų bei tarpdisciplininio požiūrio taikymą STEAM dalykų ugdyme. Tinkle esantys mokytojai reguliariai susitinka įvairiais formatais, orientuotais į tarpusavio dalijimąsi gerosiomis praktikomis, naujų kompetencijų ugdymą, užsienio praktikų pasitelkimą, bendradarbiavimą ir su kitais STEAM ekosistemos veikėjais Lietuvoje.
Žaliosios kompetencijos
Programa mokytojams: klimato kaita ir energetinis efektyvumas
Jau trečius metus, bendradarbiaudami su Ignitis grupe, įgyvendiname klimato kaitos ir energetinio efektyvumo mokymo programą mokytojams, prasidėjusią Plungės ir Tauragės rajonuose (65 pedagogai), o šiandien pasiekiančią mokytojus jau ir visoje Lietuvoje (daugiau nei 250 pedagogų). Programos turinys jau pritaikytas ugdant 2 389 mokinių įvairiose disciplinose. Programos rėmuose, kartu su Plungės raj. savivaldybe, Pasaulinės žemės dienos proga organizavome renginį mokykloms, kuriame sudalyvavo virš 850 moksleivių ir pedagogų.
Ecoscapes – sužaidybinta edukacija
Sukurta inovatyvi edukacinė priemonė klimato kaitos temomis. Ją jau išbandė virš 700 moksleivių visoje Lietuvoje.
Tvaresnės mokyklos atmintinė
Kartu su partneriais parengėme mokykloms skirtą atmintinę, padedančią mažinti poveikį aplinkai. Joje – konkretūs sprendimai ugdymo procesui, infrastruktūrai ir bendruomenės įsitraukimui.
Medijų ir informacinis raštingumas
EscapeDisinfo – sužaidybinta edukacinė priemonė
Sukurta inovatyvi edukacinė priemonė skirta medijų raštingumo ir kritinio mąstymo ugdymui, kurioje jau sudalyvavo virš 1560 moksleivių ir 271 mokytojas.
MILbox – medijų raštingumas pradinių klasių mokiniams
Kartu su partneriais sukūrėme įrankių ir metodų rinkinį pradinių klasių mokytojams, skirtą integruoti medijų ir informacinio raštingumo ugdymą į pamokas. Taip siekiant stiprinti mažiausių klasių moksleivių kritinį mąstymą ir skaitmeninį raštingumą.
Medijų raštingumas Baltijos šalyse kartu su DW Akademie
Penkerius metus įgyvendinome projektą kartu su DW Akademie, skritą medijų ir informacinio raštingumo stiprinimui Baltijos šalyse. Stiprinant mokytojų kompetencijas, parengta 12 MIR pamokų planų, apmokyti 9 edukacijų vedėjai Baltijos šalyse, suorganizuotos 3 tarptautinės konferencijos. Pastaraisiais metais organizuoti mokymai MIL Lab Vilniuje ir Klaipėdoje subūrė 148 mokytojus semtis patirties vieni iš kitų ir diskutuoti apie MIR reikšmę švietime bei DI panaudojimą pamokose.
Saugesnio interneto jaunųjų ambasadorių programa
Jau ilgiau nei metus trunkanti LINEŠA su partneriais kuriama programa subūrė aktyvius moksleivius mokytis apie asmens duomenų apsaugą, socialinių tinklų etiką, dezinformacijos atpažinimą ir DI poveikį. Mūsų vedamų užsiėmimų metu dalyviai įsitraukia į interaktyvias veiklas, ugdydami kritinį požiūrį į turinį internete, sukaupta patirtimi programos dalyviai vėliau dalinasi ir savo mokyklose.
Būkite dalimi
Juridiniai asmenys
Ieškote prasmingo būdo investuoti į ateities kartų ugdymą? Kviečiame prisidėti prie mūsų veiklų!
Dėl paramos sutarties susisiekite: neda@zef.lt
Fiziniai asmenys
Norite prisidėti prie inovatyvaus ugdymo Lietuvoje? Paremkite mūsų veiklą norima suma pavedimu!
Rekvizitai: Asociacija „Žinių ekonomikos forumas”
A/s LT 227 300 010 071 013 942; SWIFT: HABALT22
Pavedimo paskirtyje įrašykite „Parama švietimo iniciatyvoms”
Mūsų draugai










Atsiskaitome
2023 m. Asociacijos Žinių ekonomikos forumas veiklos ataskaita
2022 m. Asociacijos Žinių ekonomikos forumas veiklos ataskaita