Skip to content

Tark AČIŪ inovatyviausiam mokytojui

„Žinių ekonomikos forumas“ kviečia tarti ačiū inovatyviausiems ir nuolat tobulinantiems savo pedagogines kompetencijas šalies mokytojams. Jau septintą kartą organizuojami Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai siekia skatinti mokytojus dalintis gerosiomis patirtimis, kalbėti apie šiuolaikiškus, neformalaus ugdymo metodus ir pedagoginę lyderystę.

Šiais metais kviečiame nominuoti pradinio, progimnazinio ir gimnazinio ugdymo mokytojus. Papildomos šių metų nominacijos skiriamos metų mokyklos vadovui, mokyklos pasirengimui ugdymo turinio atnaujinimui inovacija ir metų neformaliojo švietimo STEAM srityje tiekėjui.

„Šie rinkimai – vienas geriausių sprendimų, iš tiesų ir nuoširdžiai prisidedančių prie mokytojo profesijos prestižo kėlimo” – ankstesnių apdovanojimų ceremonijos metu sakė viena inovatyviausių mokytojų.

„Tikime, kad pokyčiai švietime prasideda nuo kiekvieno mokytojo ir liečia kiekvieną vaiką. Inovatyviausių mokytojų bei mokyklų vadovų bendruomenė, kurią apdovanojimų dėka vis atrandame ir kuri kasmet didėja, kelia susižavėjimą bei įkvepia. Lietuvoje turime daugybę puikių mokytojų, profesionalų, kuriems ne tik norisi padėkoti, bet ir sukurti erdvę būti pastebėtiems bei dalintis savo geriausiomis praktikomis vieni su kitais“ – komentuoja „Žinių ekonomikos forumo“ direktorė Neda Žutautaitė.

Ugdymo novatoriai ir pasirengimas ugdymo turinio atnaujinimui

Pretenduojantiems į metų mokyklos vadovo nominaciją, pagrindinis kriterijus –  vadybinis profesionalumas – efektyvus vadovavimas, strategiškumas, partnerysčių kūrimas. Svarbu, kad ugdymo įstaigos vadovas rodytų lyderystę ir ekspertiškumą, matytume mokyklos rezultatus, atvirumą.

Šiemet dėmesys bus skiriamas ir mokylų pasirengimui ugdymo turinio atnaujinimui.

„Pasirengimas šiems mokslo metams nebuvo eilinis – atnaujintos ugdymo turinio programos sulaukė daugybės diskusijų, mokyklų, mokytojų tarpe buvo palydėtos ir nerimo, ir pozityvaus naujų galimybių ar senai lauktų pokyčių nusiteikimo. Taigi, mokslo metams jau prasidėjus, norime atkreipti dėmesį ir į mokyklų pasirengimą ugdymo turinio atnaujinimui, kokių naujų sėkmių ar pamokų tai atnešė bendruomenėms, kokiomis pokyčių valdymo strategijomis mokyklos pasinaudojo.“ – atkreipia dėmesį N. Žutautaitė.

Dėmesys neformaliam švietimui STEAM srityje

„Greitai kintančiame pasaulyje švietimas turi suteikti kompetencijas kompleksinių problemų ir globalių iššūkių sprendimui, o tam ypatingai svarbus ir kokybiškas STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts and Math) sričių dėmuo“- prideda N. Žutautaitė.

Keliami kriterijai šiai nominacijai – veiklos profesionalumas, efektyviausių ir moderniausių neformalaus ugdymo metodų taikymas bei bendruomeniškumas Svarbus siekis megzti prasmingas partnerystes ir kartu kurti projektines veiklas. Tikimasi ir iniciatyvos išskirtinumo regioniniu ar nacionaliniu lygmeniu.

Mokytojai bei ugdymo novatoriai kviečiami pildyti anketas iki spalio 15 d. Pasibaigus šiam laikotarpiui, komisija, sudaryta iš švietimo ekspertų bei verslo lyderių, iš visų aplikavusių išrinks tris geriausius kiekvienoje apdovanojimų nominacijoje – iš kurių lapkričio 22 d. Apdovanojimų renginio metu paaiškės šių metų inovatyviausi mokytojai bei ugdymo novatoriai.

Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2023 – iniciatyva siekianti skleisti žinią apie geruosius ugdymo pavyzdžius Lietuvoje ir atsidėkoti mokytojams, prisidedantiems prie mūsų ateities kūrimo. Prisidėti prie iniciatyvos ir nominuoti šių metų novatorius galite tinklalapyje www.mokytojuapdovanojimai.lt