Vilniaus Žemynos gimnazija darnumo virusą skleidžia globaliai

Vilniaus Žemynos gimnazija aktyviai dalyvauja organizacijų, dirbančių gamtosaugos ir darnios aplinkos srityse. VŽG yra asocijuota UNESCO mokykla, Baltijos jūros projekto narė ir t.t. Dalyvavimas sySTEAM projekte leido permąstyti turimas praktikas bei sukurti naujas iniciatyvas, kurios buvo pristatytos tarptautinėje Aplinkosauginio vystymo konferencijoje, kurią organizavo pati mokykla.

Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš 10 skirtingų šalių. Jie turėjo galimybę pristatyti savo patirtį, dirbant su darnaus vystymosi iššūkiais savo mokyklose ir šalyse. sySTEAM projekto partneriai iš Barselonos – Virolai mokyklos – taip pat atsiuntė savo iniciatyvos prezentaciją į šią konferenciją. Renginyje dalyvavo ir grupė iš Japonijos, Osakos Semboku mokyklos.

Akivaizdu, kad biologinės įvairovės nykimo, taršos ir klimato kaitos iššūkiai tampa vis labiau matomi bei neatidėliotini. Siekiant užtikrinti esminius ir ilgalaikius pokyčius mes turime dar daugiau dėmesio skirti šioms temoms, apie jas kalbėti ir su mokiniais, ir su likusia visuomenės dalimi. Įgyvendinant projektą mokiniai dalyvavo aplinkosauginių problemų sprendime, naudodami išmanias technologijas kūrė modernias ir saugias aplinkas, o po to savo kūrinius bei sprendimus pristatė tarptautinėje konferencijoje bei kituose renginiuose.

Iniciatyva buvo smarkiai remiama VŽG direktorės Rūtos Krasauskienės, kuri suteikė galimybę su projekto rezultatais dirbusiems mokiniams išvykti į užsienyje – Vokietijoje, Danijoje ir Japonijoje – vykusius renginius. Stiprus vadovybės įsitraukimas buvo vienas iš iniciatyvos sėkmės kriterijų, nes įgyvendinant tokio masto projektą kilo daug nenumatytų iššūkių, kuriuos sėkmingai mokiniams ir mokytojams padėjo išspręsti mokyklos administracija.

Smagiausia, kad dalyvavimas šiame projekte buvo naudingas ne tik gimnazijos mokiniams, bet ir visiems mokytojams. Tokio didelio projekto įgyvendinimas yra puiki galimybė apmąstyti dar kartą tai, kas svarbiausia ir prasmingiausia ugdymo programoje šiandien. Mokytojai turi būti pasirengę priimti iššūkius viso projekto įgyvendinimo metu – tiek iš savo kolegų, su kuriais viską kuria, tiek ir iš mokinių, kurie tampa aktyviais savo mokymosi dalyviais. Bet su tinkamu nusiteikimu, mokyklos vadovybės parama ir bendro tikslo turėjimu – įmanoma įveikti visus iššūkius!

 

„sySTEAM“ projektą įgyvendina asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ kartu su konsorciumo partneriais iš įvairių šalių: Vilniaus Žemynos gimnazija (Lietuva), „Escola Virolai“ (Ispanija), „Kiviõli I High School” (Estija), „Sihtasutus Omanäolise Kooli Arenduskeskus“ (Estija), „The Catalan Foundation for Research and Innovation“ (Ispanija). Projektas finansuojamas iš Europos sąjungos Erasmus + programos lėšų.